Dekorasyon Bul

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı ile Uygun Olur?

Sponsorlu Bağlantılar
 

Renklerin insanlar üzerindeki etkinden az çok herkes bir şekilde haberdardır mutlaka. Renklerin bu gücünü kullanarak yapılan ev dekorasyonlarında da harika sonuçlar elde etmek mümkündür. Bu konuda gri koltuk takımı ne renk halı uygun olur sorusuna cevap vermeye çalışarak konuya açıklık getirelim.

Salon takımlarına ve oturma gruplarında en çok tercih edilen renkler arasında gri rengi görebilmekteyiz. Buraya kadar her şey yolunda. Gelelim gri koltuk takımı ne renk halı uygun olur sorusuna. Gri takımın yer aldığı mekanlarda halı seçimi oldukça önemlidir. Çünkü yapılacak olan kötü bir seçimle mekan karanlığa ve iç karartıcı bir atmosfere bürünebilir. Uyumlu bir seçimle ise son derece şık ve ferah duracaktır. Gri koltuk takımını yerleştirdiğiniz yer epey geniş ise mavi tonlarında bir halı gayet uyumu olacaktır. Mekan genişse koyu maviye doğru, darsa daha çok açık maviye doğru kayan bir çizgide alternatiflere bakabilirsiniz.

gri renk koltuk takımı hangi renk halı ile uyar

Sponsorlu Bağlantılar

Gri koltukların olduğu yerlerde ona en yakın renk krem rengi olacaktır. Krem renginin ağırlıklı olduğu bir halıda pudra ve fıstık yeşili renkleriyle donatılmış bir halı seçimi yapılabilir. Bu sayede grinin soğukluğu ve resmiyeti kırılarak sıcak ve samimi bir hava oluşturulabilir. Yine krem renginin üzerinde ufaktan mavilikler hiç de fena durmayacaktır.

Gri koltuk takımı ne renk halı uygun olur sorusuna cevap ararken siyahın asaletinden ve ihtişamından bahsetmeden geçersek elbette olmaz. Resmi ve ciddi mekanlarda grinin yanında tercih edilecek siyah renklerle ciddi bir tasarımın ortaya koyulacaktır. Örneğin toplantı odalarında yer alan gri koltuk takımlarını siyah bir halı ile birlikte resmi bir havaya bürüyebilirsiniz. Halının bu siyahlığını kırarak biraz daha şık görünüm elde edilmesini sağlayan açık renkli küçük objeleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Aslında gri rengi, bir ana renk değil geçiş rengidir. Zıt veya uyumsuz renkler arasında bir tampon bölge görevi görür kolayca seçimler yapılmasına olanak tanır. Örneğin oturma odasında yer alan gri koltuk takımlarına krem rengi, pudra ve pembe gibi renklerden oluşan bir kombin veya ayrı ayrı bu renklerden dilediğiniz renkteki halıları kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı ile Uygun Olur?

gri koltuk takımı hangi renk halı ile uyar

gri koltuk takımı ne renk halı

gri koltuk ile halı uyumu

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Ev Dekorasyonu Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı ile Uygun Olur?
406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable