Dekorasyon Bul

Oturma Odası Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar
 

Oturma odasını yenileyecekler ya da yeni bir eve taşınan kişiler için bir takım yeni fikirler şart doğrusu.  Oturma odasında geçirilen vakitten çok daha keyif almak, bu bir takım yeni fikirlere bağlı diyebiliriz. Çünkü aynı şeyleri görmek, bir süre sonra sıkıcı olacaktır. Yenilik yapmak istediğinizde bile peşinizi bırakmayacaktır, standart şeyler. O yüzden size, birbirinden şık ve estetik oturma odası örnekleri gerek. Bu oturma odası örnekleri üzerinde yapacağınız incelemeler, uzun süre daha keyfini sürebileceğiniz oturma odası dekorasyonuna bir nebze daha yaklaştıracaktır.

oturma odası örnekleri

Oturma odaları çoğumuz tarafından günün yorgunluğunu ilk etapta attığımız yer olarak kullanılır. Akşam, işten geldiğinizde ya da gün içinde dinlenerek, aile fertleri ya da arkadaşlar ile sohbet ederek bu yorgunluğunuzu atmaya çalışırsınız. Bu yüzden oturma odası dekorasyonu huzur veren, sakinleştirici ve yorgunluğu alan bir çizgide olmalıdır. Bir araya getirdiğimiz oturma odası örnekleri içerisinde yer alan yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi açık renklerin hakim olduğu, mor ve mora yakın renklerin serpiştirildiği, çiçekler ile donatılan büyükçe bir duvar kağıdının kullanıldığı bir dekorasyon çalışması yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

oturma odası örnekleri

Oturma odaları etkileyici olmalı. Bu etkileyici görünüm her seferinde hem sizi, hem de evinize gelen misafirlerinizi etkilemelidir. Böyle bir görünüm için gizli aydınlatmalardan, en direk aydınlatma sistemlerinden destek alabilirsiniz. Özellikle duvarlarda ve tavanda kullanılacak gizli led aydınlatma, son derece etkileyici bir görünüm oluşturmaktadır.

oturma odası örnekleri

Günde çoğu kez kullandığınız oturma odasında sakinleştirici ve dinlendirici renkler kullanabilirsiniz. Yumuşak ve pastel tonlar, oturma odası dekorasyonu için fevkalade bir seçim olacaktır. Aynı şekilde gizli aydınlatmalı nişler ve alçıpan tavanlar bu dinlendirici özelliği ağır basan oturma odası dekorasyonunu, çok daha dekoratif bir hale sokacaktır.

oturma odası örnek modelleri

Oturma odası örnekleri arasında yer alan bu örnekte ise yine açık tonlu renkler hakimdir. Aksesuarlar dikkat çekmektedir. Siz de oturma odası dekorasyonu için aksesuar seçimlerinize özen göstererek, bu şıklıkta bir dekorasyonun altına imza atabilirsiniz.

oturma odası tasarımları

Sadece duvar boyası ile değil dekoratif duvar kağıtları ile oturma odasına şıklık katabilirsiniz. Aynı şekilde taş duvar kaplamaları da bu dekoratif şıklığı pekiştirecektir.

oturma odası dekorasyonları

oturma odaları

tasarım oturma odaları

Oturma odası dekorasyonu için zıt renkleri bir araya getirebilirsiniz. Siyah ile beyazı kullanabilirsiniz. Oturma odası örneğinde görüldüğü gibi aralara kırmızı serpiştirebilirsiniz. Yalnız koyu tonları aşırı derece kullanmaktan kaçının.

oturma odaları örnekleri

oturma odası örnekleri

Alçıpan tavan ve niş uygulaması tek düze bir şekilde yapılmamaktadır. Farklı tasarımlar bu alçıpan tavanlarda ve niş duvarlarda görülebilir.

oturma odası örnekleri

örnek oturma odaları

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Ev Dekorasyonu Oturma Odası Örnekleri
IP Stresser