Dekorasyon Bul

Banyo Düzeni Nasıl Olmalı?

Banyo Düzeni Nasıl Olmalı?

Banyonuz mükemmel olmayabilir ancak banyonuz ne kadar küçük olursa olsun, her zaman kullanışlı ve rahat olmasını sağlayacak adımlar atabilirsiniz. Banyonuzu en iyi şekilde nasıl düzenleyeceğinizden emin değilseniz, banyo ürünleri organizatörlerinden yardım alabilirsiniz. "Banyo düzeni nasıl olmalı?" diye merak ediyorsanız, bu listemizdeki bilgileri uygulamaya başlayabilirsiniz...

banyo dekorasyon düzeni

Devamını oku: Banyo Düzeni Nasıl Olmalı?

Klasik Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dekorasyonunda modası hiç geçmeyen demirbaşlardan; klasik banyo dolabı modelleri. Genellikle geleneksel banyolarda karşımıza çıksa da, modern tasarımlarla birlikte de kullanılıyor. Beyaz ve kahverengi mobilyaların ön plana çıktığı klasik banyo dolaplarında, birçok farklı tarz ve detay ön planda. Klasik motiflerin süslediği klasik banyo dolabı modelleri, hem büyük hem de küçük banyolarda karşımıza çıkıyor.

Canlı renkler ve cesur duvar kağıtları mı? Hayır teşekkürler. Zarif tonları ve lüks dokunuşları ile klasik banyo tasarımları daha çok rahatlatıcı bir spa gibi görünüyor. Günün yorgunluğunu atacağınız şık bir küvet, klasik motiflerin öne çıktığı fayanslar, ahşap ve klasik banyo dolapları ile banyo dekorasyonunda trendler değişse de, klasiklerin yeri hiç değişmiyor.

klasik banyo dolapları modelleri

Devamını oku: Klasik Banyo Dolabı Modelleri

Birbirinden Şık Banyolar 2017

Birbirinden şık banyolar 2017

Banyonuzu yenilemeyi ya da dekorasyonda değişiklik yapmak planlıyorsanız, 2017'nin banyo dekorasyon trendlerinden yardım alabilirsiniz.

İşe banyo fayanslarını değiştirerek başlayın. Lüks malzemelerden klasiklere bu yılın fayans modası; ev gibi kişisel kullanım alanlarında bile kişiselleştirilmiş tasarım talebinin arttığını gösteriyor. Banyonuzda bir revizyon planlıyorsanız, banyo duvarlarında çarpıcı, sanatsal fayanslar tercih edebilirsiniz. İspanya, Fas ve Portekiz gibi eski Akdeniz ülkelerinden esinlenen klasik fayanslar, eski banyo stilini tamamlar. Elle boyanmış fayansların cazibesi, modern banyo dekorasyonu için trend ve lüks bir seçim olacak.

banyo dekorasyonu

Devamını oku: Birbirinden Şık Banyolar 2017

Altın Rengi Fayans Modelleri

Zenginliğin, kalitenin, ihtişamın göstergesi denildiğinde hemen aklımıza değerli madenler gelmekte değil mi? Bu en eski uygarlıklardan günümüze hep aynıdır. Peki evimizde bu kaliteyi, gösterişi, ihtişamı nasıl sağlayabiliriz Bu yazımızda banyolarımıza zenginliği taşımak için sizlere altın rengi fayans modellerinden bahsedeceğiz. Avangart ve klasik çizgiler ile müthiş bir uyum içerisinde olan altın rengi, banyolarınızda da bu çizgilerin dışına çıkmadan mükemmel bir birliktelik kurmanıza olanak verecek.

altın sarısı fayans

Devamını oku: Altın Rengi Fayans Modelleri

Açık Renkli Banyo Modelleri ve Dekorasyonları

Bu yazımızda devamlı kullandığımız, yine evimizin en önemli odalarından biri olan banyolarımız hakkında renk seçimlerinden bahsedeceğiz. Banyoda hakimiyet kuran renge karar verirken belirl unsurlara dikkat ederek seçim yapmanızda fayda var diyebiliriz. Bu unsurlar: banyonuzun büyüklüğü, temizlik, hissedilecek atmosfer, zevkleriniz ve tarz... 

Banyonun büyüklüğü ya da küçüklüğü banyo rengine karar verirken en çok üzerinde durmanız gereken konudur. Çünkü banyonuz küçük ve dar ise kesinlikle koyu renklerden yana seçim yapılmamalı. Alanı olduğundan daha dar göstericek bu tercih, banyonuzdan nefret etmenize sebebiyet verebilir. Dar banyonuz için açık renkli banyo dekorasyonu daha kullanışlı olacaktır. Açık renkli banyolar, aldığı ışığı daha fazla yansıtarak alanın geniş ve ferah gözükmesine biraz da olsa yardımcı olabilmektedir.

açık renk banyo

Devamını oku: Açık Renkli Banyo Modelleri ve Dekorasyonları

Dar Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Dar Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Dar bir banyonuz varsa, banyo dekorasyonu daha da önemli hale geliyor. Daha kullanışlı bir alan yaratmak için depolama çözümlerinden ve akıllı dekorasyon önerilerinden yararlanabilirsiniz. Küçük ipuçları, küçük mekanlarda çok işinize yarayabilir. Evinizin küçük alanlarını daha geniş göstermek ve daha ferah, daha kullanışlı bir hale getirmek için siz de bu önerilerden ilham alabilirsiniz.

Doğru Renk Seçimi
Mütevazi bir renk paleti kullanmak, dar banyo dekorasyonu için çok işinize yarayabilir. Böylece küçük banyonuzda, daha sade ve daha zarif bir alan yaratabilirsiniz. Mümkünse, daha fazla alan yanılgısı yaratmak için pencerelerden de yardım alabilirsiniz. Minimalist bir görünüm yaratmak, bütçeyi de kolaylaştırır.

Yerdeki Alanları İyi Kullanın
Lavabo altlarındaki kullanım alanını maksimuma çıkarın; bu özellikle küçük banyo ve mutfaklarda çok işinize yarayacak. Lavabo altlarına sepetler yerleştirebilirsiniz. Modern banyolarda, klasik, duvara monte dökme lavaboların altında, hasır sepetler çok şık ve kullanışlı bir görünüm yaratıyor. Bu sepetler, banyonuza minimalist bir doku ve stil katacak.

dar banyolar

Devamını oku: Dar Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Farklı Küvet Tasarımları

Yorgun geçen bir günün ardından dinlendirici bir banyo keyfi en güzel şeydir. Peki, siz hangisinde dinlenmek istersiniz? Banyonuzun karakterini değiştirecek, şık ve ilginç tasarımları ile banyo dekorasyonunuza yeni bir boyut kazandıracak küvet tasarımları arasında en beğendiğimiz modelleri bu yazımızda listeledik. Aralarında ünlü mimarların ve tasarımcıların elinden çıkan tasarımları ile kendine hayran bırakan, içine girdikten sonra hiç çıkmak istemeyeceğiniz modeller var. Banyo ve  yatak odası gibi iç mekanlarda ya da teras gibi açık alanlarda yerini alan küvetler, sizi kendine hayran bırakacak cinsten. İşte sizi aniden bir banyo hayranına dönüştürecek farklı ve ilginç küvet tasarımları...

küvet tasarımları

Devamını oku: Farklı Küvet Tasarımları

Banyo Tasarımları 2017

Banyonuz sizin için beş dakikalık bir duş alanından daha fazlasını ifade ediyorsa doğru yerdesiniz. Banyo dekorasyon trendlerini yakından takip eden sitemizde yer alan önerilerden ilham alarak evinizin banyosunda şık, modern ve konforlu bir ortam yaratabilirsiniz. 2016 ve 2017 banyo tasarımları arasında oldukça farklı ve dikkat çekici tasarım örnekleri bulabilirsiniz. Son zamanlarda banyo dekorasyon trendlerine baktığımızda ahşap zemin detaylarının sıkça kullanıldığını görüyoruz.

2017 banyo tasarımları

Devamını oku: Banyo Tasarımları 2017

Buradasınız: Anasayfa Banyo Dekorasyonu
406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable