Dekorasyon Bul

Tablo Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
 

Tablo dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Tablo kelimesi günümüzde pek yaygın kullanılmamaktadır. Duvar resmi, resim, gibi terimler kullanılır. Açıkçası fotoğrafla ile resimin aynı terimde kullanılmaktadır. Tablo bir tuvalde bulunan fotoğraf ve resmin(boş bir tuvalde tablodur) kasnaklar yardımıyla gerilerek duvara asılacak hale gelmesi durumudur. Tablo kültürümüz pek olmasada dekorasyonda tamamlayıcıdır. Duvarların sade görüntüsünü bu ürünle zenginleştirmeliyiz.

Tablo iki tarzdan oluşmaktadır, yağlı boya tablo ve kanvas tablo. Genelde tablo kelimesi bize ünlü ressamların yaptığı orjinal yağlı boya tabloları canlandırmaktadır. Buda televizyonlardan ünlü ressamın resmi şu fiyata satıldı vs gibi aklımızda kalan bilgilerden. Yağlı boya tablo ünlü ünsüz farketmez ressamların tuval üzerine fırça ile çalışmış olduğu resimlerdir. Her ressamın bir çalışma tarzı vardır. Kimisi sürrealizm yani gerçek üstü çalışır, kimisi doğada var olan nesnelerden esinlenerek çalışır.

tablo

Sponsorlu Bağlantılar

Sanatsal olarak büyük önem taşıyan yağlı boya tablolar, ressamların profiline göre fiyatları orantısızdır. Yağlı boya tablo kullanışlı ve uzun yıllar duvarlarda kalabilecek kadar güçlüdür. Tuvalin ve boyanın kalitesi renk ve koku açısından önemlidir.Kötü boyalarla yapılıp ressamı belli olmayan ve oldukça düşük fiyatlarda olan tablolar kötü koku yapmakla beraber sağlığınıza zarar vermektedir. Beğendiğiniz tabloyu biraz inceleyerek ve fiyatının anormal derecede ucuz olmamasına dikkat edin.

Gelelim bir diğer tablo çeşitimiz olan kanvas tabloya, ismi yeni yeni oturmakta olan kanvas tablo iç mekan dijital baskı makineleri yardımıyla üretilir. İdeali %100 pamuklu bir tuvale baskı yapılmasıdır. Boyayı iyi emip dışa boya vermemesi ve görüntü olarak netlik kazandırmasını sağlamaktadır. Dijital baskı makinalarının baskı yaptığı tuval ile ressamların çalıştığı tuval aynıdır. Baskısı yapılan resmin veya fotoğrafın üzerine koruyucu bir jel sürerek dışarıdan gelecek şeylerden korumasını sağlar. Yağlı boya tabloya göre fiyatları uygun olmakla beraber tablo modelleri ürün çeşitliliği açısından zengindir. Üretim konusunda hızlı olmasıda bir avantaj sağlamaktadır.

İç mekan dekorasyonunda olmazsa olmaz olan tablo basit montajı ve hızlı seçenekleri ile kolaylık sağlamaktadır. Verdiği etkiyi şüphesiz tartışmaya gerek yok. Müşterilerin tablo alırken dikkate alması gereken konu fiyatlarıdır, çok uygun diye alınan bir tablo sizi ve ortamınızı tatmin etmeyecektir.

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Aksesuarlar Tablo Modelleri