Dekorasyon Bul

Tablo Modelleri

Tablo dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Tablo kelimesi günümüzde pek yaygın kullanılmamaktadır. Duvar resmi, resim, gibi terimler kullanılır. Açıkçası fotoğrafla ile resimin aynı terimde kullanılmaktadır. Tablo bir tuvalde bulunan fotoğraf ve resmin(boş bir tuvalde tablodur) kasnaklar yardımıyla gerilerek duvara asılacak hale gelmesi durumudur. Tablo kültürümüz pek olmasada dekorasyonda tamamlayıcıdır. Duvarların sade görüntüsünü bu ürünle zenginleştirmeliyiz.

Tablo iki tarzdan oluşmaktadır, yağlı boya tablo ve kanvas tablo. Genelde tablo kelimesi bize ünlü ressamların yaptığı orjinal yağlı boya tabloları canlandırmaktadır. Buda televizyonlardan ünlü ressamın resmi şu fiyata satıldı vs gibi aklımızda kalan bilgilerden. Yağlı boya tablo ünlü ünsüz farketmez ressamların tuval üzerine fırça ile çalışmış olduğu resimlerdir. Her ressamın bir çalışma tarzı vardır. Kimisi sürrealizm yani gerçek üstü çalışır, kimisi doğada var olan nesnelerden esinlenerek çalışır.

tablo

Devamını oku: Tablo Modelleri

Rustik Perde Modelleri

2016 yılının öne çıkan perde modelleri arasında yer alan rustik perde modelleri; salondan yatak odasına, çalışma odasından oturma odasına kadar yaşam alanlarınızı güzelleştiriyor. Özel taşıyıcı boru aparatları ve özel ayakları ile monte edilerek kullanılan bu perdeler, modern evlerde sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Uzun bir süredir ortalarda görünmeyen ve yerini başka modellere bırakan rustik perdeler, geçtiğimiz birkaç yıldan bu yana dekorasyon dünyasında kendini yeniden göstermeye başladı.

rustik perde

Devamını oku: Rustik Perde Modelleri

Kapı Süsü Modelleri

Kapı Süsü Modelleri

Evinizin dış kapısında ailenizi ve misafirlerinizi karşılayacak birbirinden güzel kapı süsü modelleri arasında birçok farklı tasarım yer alıyor. Hayvan motifli süsler, saçaklı süsler, ahşap süsler, püsküllü süsler ve daha birçok süsleri IKEA mağazasında uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca Mudo ve Tepe Home gibi dekorasyon mağazalarında da bu tarz ürünlerde zengin bir model ve tasarım seçeneği sunuluyor.

Evinizin iç dekorasyonu kadar kapı dekorasyonu da önemlidir. Evinize gelen misafirlerinizi karşılayacak şık bir dış kapı ve kapı önü ürünleri ile daha modern bir giriş yaratabilirsiniz. Kapı önü paspası, yapay çiçekler ve eğlenceli ve dekoratif kapı süsü modelleri ile kapılarınızı süsleyebilirsiniz. Hazır olarak satın alabileceğiniz modellerin yanı sıra, evde kendiniz de kapı süsleri yapabilirsiniz. Yapay çiçekler satın alarak, halka şeklindeki bir ahşabın üzerine yapıştırıp hasır ip ile bağladıktan sonra kapınızın tokmak kısmına asabilirsiniz.

kapı süsü

Devamını oku: Kapı Süsü Modelleri

Yatak Odası Avize Modelleri

Yatak odası dekore ederken, seçtiğiniz mobilyalardan küçük aksesuarlara kadar her detay oldukça önemlidir. Bütün bu detayların birleşip, mekanı yaşanabilir bir hale getirdiğini unutmayın. Yatak odanızdan içeri girerken, belki de ilk gözünüze çarpan detay tavanda asılı olan avize olacaktır. Son dönemde oldukça geniş bir seçenek sunan yatak odası avize modelleri, modern ev dekorasyonlarında genellikle modern çizgilerde karşımıza çıkıyor.

yatak odaları için avizeler

Devamını oku: Yatak Odası Avize Modelleri

Boy Aynası Modelleri

Biz bayanlar için ayna, vazgeçilmez aksesuarlarımızdan biridir. Öyle ki gün içinde çantamızdan bile aynaları eksik etmeyiz. Ancak iş, sabahları evden çıkarken kıyafet seçme konusuna gelince, odamızda yer alan bir boy aynası bizim kurtarıcımız olabilir. Hatta ben, her bayanın odasında mutlaka boy aynası bulunması gerektiği görüşündeyim. Bu sayede, kombinlerinizin üzerine yakışıp yakışmadığını görmek de çok daha kolay olacak. Ayrıca boy aynası, mekanın da daha geniş görünmesini sağlayacak. Boy aynası deyince aklınıza klasik çerçeveli, düz modeller geliyorsa, yanılıyorsunuz. Son dönemde çok daha farklı desenler, detaylarla tasarlanmış boy aynası modelleri yer alıyor.

Dilerseniz duvara monteli tercih edebileceğiniz boy aynalarını, sürgülü ve ayaklı olan modellerden de tercih edebilirsiniz. Ancak yer konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, duvara monteli boy aynası modelleri sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Tüm bu işlevlerinin yanında ayrıca dekoratif ve şık bir görünüm de kazandıran bu aynalar, mekanın daha geniş ve daha ferah görünmesine de yardımcı olacak. Boy aynalarını yalnızca yatak odanızda değil, evin giriş bölümü olan antrelerde de bulundurmayı ihmal etmeyin. Eve girip çıkarken nasıl göründüğünüze bakmanız da bu sayede daha kolay olacak. Ayrıca misafirleriniz geldiğinde, onlara daha kapıdan girer girmez ferah bir evle karşılamak istiyorsanız, antrede mutlaka boy aynası bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

boy aynası

Devamını oku: Boy Aynası Modelleri

Deri Yatak Başlığı Modelleri

Yatak odası dekorasyonunda önemli bir yer tutan mobilyalarınızın dekorasyon stilinizle uyum sağlaması oda içerisinde şık bir görünüm elde etmenizin ilk yollarından biridir. Genellikle takım olarak satın aldığınız ve aynı tarzın ürünü olduğundan emin olduğunuz mobilyalarınızla uyum sağlamasına özen gösterdiğiniz aksesuarları satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli parçalardan biri de yatak başlıklarınızdır. Son yılların öne çıkan trendlerine uyum sağlayarak yatak odalarınızda deri yatak başlığı kullanmak istiyorsanız seçeceğiniz parçanın odanın kalanıyla uyum içerisinde olmasına özen göstermelisiniz.

Birbirinden farklı birçok modelde üretilmiş deri yatak başlığı arasından seçim yaparken öncelikle dekorasyon stilinizi ön planda tutmalısınız. Romantik tarzda dekore ettiğiniz yatak odalarınız için kabartmalı bir çerçevesi olan modellere öncelik vermeniz gerekirken modern tarzda dekore ettiğiniz yatak odalarınızda çok daha minimal bir çizgiye sahip olan düz modelleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

siyah deri yatak başlığı

Devamını oku: Deri Yatak Başlığı Modelleri

Buradasınız: Anasayfa Aksesuarlar
IP Stresser