Dekorasyon Bul

Evinizde Doğru Aydınlatma Yapabilmeniz İçin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar
 

Eviniz için yapacağınız aydınlatma seçimi de dekorasyonunuzun bir parçasıdır. Yapacağınız doğru bir aydınlatma ile karanlık bir mutfağı aydınlık gösterebilir, küçük bir salonu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Aydınlatma renginde doğru seçim için LED aydınlatmalara yönelebilirsiniz.

led aydınlatma

Evinizin dekorasyonunda kullanacağınız LED ampul çeşitleri arasından gün ışığından sarı ışık rengine kadar geniş bir yelpazede seçim yapma imkanınız da vardır. Carrefour katalog ürünleri arasından LED aydınlatmanızı seçerseniz hem aydınlatmada hem de alışverişte tasarruf yapabilirsiniz. Alışverişten önce elinize kağıt kalem alarak önce armatürlerinizin konumunu belirlemeli, daha sonra odaya giren gün ışığı oranına göre bir ışık gücü seçmelisiniz. Aydınlatma seçiminde önemli püf noktalarını aşağıda okuyabilirsiniz:

Sponsorlu Bağlantılar
 1. Salonunuz küçükse sarkıt avizeler yerine spot ışıklar tercih ederseniz salonunuz daha büyük görünür.
 2. Salondaki aplik ve lambaderlerde sıcak ışık rengi (sarı) kullanabilirsiniz. Sarı ışık renginin dinlendirici bir etkisi vardır. Genel aydınlatma ışığını kapatarak sadece sarı ışık yayan aydınlatmanızı tercih edebilirsiniz.
 3. Sade bir dekorasyonu tercih ettiyseniz, zıt renkli bir avize kullanabilirsiniz.
 4. Mutfaktaki genel aydınlatma gün ışığı rengi olmalıdır. Çünkü bu renk, şekillerin, renklerin en net şekilde görünmesini sağlar.
 5. Mutfakta farklı renkteki aydınlatmalar dolap içi aydınlatmada ve aplik gibi dekoratif aydınlatmalarda tercih edilmelidir.
 6. Tasarruflu LED lambalar ısınmadığı için mutfakta en ideal kullanım alanına sahiptir.
 7. Mutfağınızda ve banyonuzda kullanacağınız aydınlatma ürünleri paslanmaya karşı dayanıklı, buhardan etkilenmeyen ürünler olmalıdır.
 8. Yemek masanızın üzerinde ayrı bir aydınlatmaya yer verecekseniz, elektrik bağlantısı ayıca yaprak, gerekmediği durumlarda aydınlatmayı kapalı konumda bırakabilirsiniz.
 9. Gün ışığı renkte ışık yayan LED ampuller yemeklerinizin daha net görünmesini sağlar. Ayrıca bu lambalar ısınmadığı için konuklarınız yemek süresince rahatsız olmayacaktır.
 10. Yatak odanızda dinlenme alanınıza yakın konumda bir genel aydınlatma düğmesi bağlantısı yapabilirsiniz.
 11. Yatak odasında genel aydınlatmanızda gün ışığı rengini tercih edebilir, dinlenme sırasında sarı ışık yayan aplik ve abajurları kullanabilirsiniz.
 12. Giysilerinizin dolap içi aydınlatmasında LED lambalar ve LED şeritler kullanırsanız, bu lambalar ısınmadığı için giysileriniz zarar görmez.

Evinizin dekoratif aydınlatmasında ihtiyacınız olan LED aydınlatma tercihinizi Carrefour mağazalarından yapabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu için püf noktalarına CarrefourSA blog sayfası nelazimsacarrefoursa.com’dan ulaşabilirsiniz.

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Tanıtım Evinizde Doğru Aydınlatma Yapabilmeniz İçin Püf Noktaları
IP Stresser